Top3:

Podbitka świerk skandynawski

Podbitka świerk skandynawski

Podbitka swierk skandynawski (4)Podbitka świerk skandynawski doskonale nadaje się jako deska podłogowa oraz jako boazeryjna na ściany. Posiada kolor jasno żółty, ma regularne słoje, prosty układ włókien. Chociaż sęki tutaj występują bardzo często i są cechą charakterystyczną świerkowej podbitki, to wcale to nie ujmuje jej uroku.
W naszym kraju najczęściej wykorzystuje się sosnę albo właśnie świerk, jest to więc najczęściej występujący na podłogach czy elewacjach rodzaj drewna. Deski takie stosowane są również do budowy różnego rodzaju saun. Sam świerk skandynawski jest rodzajem drewna o bardzo efektownym wyglądzie jak również bardzo trwały. Ludziom podobają się elewacje czy boazerie wykonane z tego właśnie gatunku drewna.
Boazeria wykonana ze świerka doskonale nadaje się do położenia zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Wtedy należy tylko jeszcze zabezpieczyć drewno, specjalnym preparatem, który spowoduje, że elewacja będzie odporna na warunki atmosferyczne.
Ogromna popularność świerka skandynawskiego sprawiła, że znacznie wzrósł import tego rodzaju drewna.

Ciekawe wpisy tematyczne o budownictwie:

Slowa kluczowe: onlynails cennik, Fotoodmładzanie żary, Szamba Betonowe Brzozów, CPE Gliwice, Stojaki na ulotki - Brooklyn, drążenie foremników, kawitacja kielce, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, przeszczep łąkotki warszawa, Tynk mozaikowy Lakma, Wiedzopedia