Top3:

Wysmakowana architektura

Wysmakowana architektura

nieruchomosci (80)Dobra architektura współczesna w Polsce to niestety nadal marzenie ściętej głowy. Polacy nadal nie uznają za niezbędne korzystanie z usług architektów. Uznają bowiem ich usługi za niepotrzebne i zbyt drogie. W rezultacie na co dzień otaczają nas architektoniczne koszmarki. Pseudo pałace z licznymi kolumienkami czy domy stylizowane na zamki z iście barokowymi zdobieniami i złoceniami. Dodatkowo wszystkie domy są malowane na jaskrawe, brzydkie kolory (nierzadko wybierany jest czerwony czy jaskrawo żółty lub pomarańczowy kolor). Próżno szukać przykładów prostej, funkcjonalnej architektury w stonowanych barwach. Polskie nieruchomości zaprojektowane przez fachowców, a przez to miłe dla oka, to rzadki przypadek.
Powyższy problem dotyczy również budynków wielorodzinnych. Nowe bloki są budowane niechlujnie, wyłącznie z myślą, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń bez myślenia o komforcie przyszłych mieszkańców. Z kolei stare budownictwo jest po ociepleniu malowane w okropne jaskrawe kolory.

Slowa kluczowe: rodogosz ogrody, certyfikat flange fitter, pantomograf Gliwice, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, biceps 34cm, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Szamba Betonowe Brzozów, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Minikoparka Gorlice, lpk110, vetrex-v90-alphaline